Naujausi įrašai

Populiariausi įrašai

Kategorijos

Kontaktinių lęšių priežiūra

Kontaktinių lęšių priežiūra

Skelima: Sveikos akys
9647 Peržiūros

Šiuo metu kontaktinių lęšių pasirinkimas toks platus, kad gali atrodyti jog gamintojai naujienas pasiūlo vos ne kiekvieną dieną, taip pat labai didelis tirpalų lęšių priežiūrai pasirinkimas. Išties labai svarbu surasti lęšius, kurie jums bus komfortiški ir patogūs, bei pasirinkti lęšių tirpalą, kuris neerzintų akių. Atradus tinkamus lęšius ir jų priežiūros priemones, svarbu nepamiršti laikytis lęšių priežiūros taisyklių.
Jei neturite laiko ir noro prižiūrėt turimus kontaktinius lęšius, galima pasirinkus vienadienius lęšius, nors jie ir brangesni palyginti su ilgesnio nešiojimu lęšiais, tačiau tikrai būsite garantuoti, kad kasdien naudosite tinkmai paruoštus kontaktinius lęšius, o ir nereiks pirkti papildomai tirpalo.
Bet jeigu nešiojate lęšius, kurie reikalauja papildomo valymo, kasdieninio įdėjimo ir išėmimo, tinkamo valymo tirpale – ši informacija kaip tik jums. C-well tirpalas lęšių priežiūrai
Jeigu po kelių dienų nešiojimo pradedate jausti diskomfortą, perštėjimą - greičiausiai, kad jūs darote keletą klaidų valydami nešiojamus kontaktinius lęšius.
Dar prieš keletą metų kokybiškai lęšių priežiūrai reikėto naudotis skirtingais tirpalais: dezinfekcijos, skalavimo ir dar drėkinimo. Nors dabar, daugelio rūšių lęšiams tinka universalūs dezinfekavimo skysčiai, jie atlieka visus tris ir daugiau veiksmų (dezinfekuoja, valo, drėkina ir t.t.) ir tokiu būdu sutaupo jums laiko ir pinigų. Bet, kaip gerai tai beskambėtų, pasirinkus jums asmeniškai tinkamą tirpalą, reikia juo mokėti naudotis ir nedaryti klaidų.
Štai jums keletas patarimų, kaip išlaikyti lęšius švarius ir apsaugoti akis nuo galimos infekcijos blogai prižiūrint kontaktinius lęšius:

  • Visada nusiplaukite rankas prieš prisiliečiant prie lęšių ar akių. (Neplautos rankos yra padengtos nematomo purvo ir milijardų bakterijų, kurios tikrai neturi būti perneštos į jūsų akis.) Plaunantis rankas įsitikinkite, kad naudojamas muilas neturi drėkinančių savybių. Drėkinančio muilo sudėtyje gali būti aliejų, kurie patekę ant lęšio gali jam pakenkti, tokiu atveju lęšis sukels jums diskomfortą ir taps nebenaudojamas. 
  • Gerai nusausinkite rankas, įsitikinkite, kad ant rankų neliko jokių dulkių ar kitų svetimkūnių.
  • Atsargiai išsiimkite lęšį iš akies ir padėkite ant švaraus delno. 
  • Keletą valomojo tirpalo lašų užlašinkite ant lęšio ir labai atsargiai patrinkite su pirštu abi lęšio puses. (Netgi jeigu jūsų naudojamo tirpalo instrukcijoje rašoma, kad su šiuo tirpalu lęšio trinti nereikia, mes rekomenduojame – taip bus pašalinta daugiau bakterijų ir mikroorganizmų)
  • Užpilkite dar keletą lašų ir nuplautą lęšį padėkite į konteinerį. Būtinai, prieš dedant lęšį į specialų dėklą, pakeiskite konteineryje tirpalą nauju. Niekada nenaudokite konteineryje esančio tirpalo du kartus. Konteinerį rekomenduojame keisti su kiekviena lęšių pora arba dažniau nei kas 3 mėnesius. 
  • Pakartokite procedūrą su kitu lęšiu.
  • Kiek laiko mirkyti lęšiu konteineryje, jūs galite sužinoti tirpalo instrukcijoje. Dažniausiai lęšius reikia palikti konteineryje mažiausiai 6 valandoms arba per naktį.
  • Prieš įsidedant lęšius į akis,taip pat visada nusiplaukite rankas. Jeigu jūs pasirinkote tirpalą peroksido pagrindu, būtinai įsitikinkite, kad lęšis praleido pakankamai laiko specialiame konteineryje ir yra neutralizuotas. Kitaip tirpalas sukels didelį skausmą ir gali pažeisti akį.
  • Prisiminkite, kad atidarytas tirpalas dažniausiai galioja 3 mėnesius. Naudojant ilgesnį laiką, rizikuojate, kad jūsų lęšiai nebus kokybiškai dezinfekuoti.

Patikti komentarą

Prisijungti norint komentuoti

Į viršų