Naujausi įrašai

Populiariausi įrašai

Kategorijos

Regėjimo korekcija lazeriu

Regėjimo korekcija lazeriu

Skelima: Sveikos akys
16073 Peržiūros

Šiandien pablogėjęs regėjimas retam kelia daug siaubo – priemonių jį pagerinti yra gausybė. Vieni tam renkasi akinius, kiti – lęšius, tuo tarpu treti išdrįsta imtis ir lazerinės akių korekcijos. Daugeliui vis dar tam prireikia drąsos – atrodo, rimta procedūra. Taip, rimta tuo aspektu, kad stipriai į gera pakeičia kiekvieno gyvenimą – paryškina pasaulį. Tačiau bijoti jos visai nereikėtų, mat ji įgyvendinama jau ne vieną dešimtį metų, yra nesudėtinga, greita ir prieinama.

Į darbą po operacijos – praėjus vos penkioms dienoms

Dažnas klaidingai mano, kad lazerinė akių korekcija – tai sudėtinga, skausminga ir ilgo reabilitacinio laikotarpio reikalaujanti procedūra. Tai yra visiška netiesa. Lazerinės akių korekcijos procedūra trunka vos 15–20 minučių ir yra neskausminga, mat prieš operaciją akys yra nuskausminamos anestetiniais akių lašais. Žinoma, operacijos metu gali būti jaučiamas lengvas dažniausiai dėl streso ir nerimo kylantis diskomforto jausmas.
Manymas, jog po operacijos teks išgyventi ilgą reabilitacinį procesą, neiti į darbą ir vengti aktyvios veiklos taip pat nėra teisingas. Natūralu, kad pirmosiomis dienomis po procedūros reikia pasisaugoti: vengti dūmų ar rūko, 4–6 savaites nesimaudyti, nenardyti vandens telkiniuose, savaitę ar dvi netrinti akių, nes visa tai gali sukelti diskomfortą. Vis dėlto vėl dirbti pradėti galima praėjus vos 5 dienoms, prie įprasto gyvenimo ritmo po lazerinės akių korekcijos grįžtama jau po poros savaičių, o po mėnesio – ir prie fizinio krūvio reikalaujančių veiklų.

Ar man galima darytis lazerinę akių korekciją?

Svarbu žinoti, kad regėjimo korekcija lazeriu yra galima ne visiems, o tai, ar jums ją atlikti yra įmanoma, geriausiai gali įvertinti medikas apžiūros metu. Paprastai korekcija daroma žmonėms, kurių trumparegystės ar toliaregystės laipsnis nekinta bent vienerius metus, o akyse nėra diagnozuota jokia kita regėjimui įtaką daranti liga.

Akių korekcija lazeriu nėra galima, jei trumparegystės, toliaregystės ar astigmatizmo laipsnis yra didelis: toliaregystė didesnė nei –8 dioptrijos, toliaregystė didesnė nei +3 dioptrijos, o astigmatizmas viršija 3 dioptrijas. Taip pat procedūra neatliekama tiems, kieno ragena yra per plona, vaikams iki 18 metų, nes jų regėjimas dar formuojasi, bei vyresniems nei 50 metų pacientams. Be to, korekcija nerekomenduojama ir žmonėms, sergantiems sisteminėmis, autoimuninėmis, jungiamojo audinio, alerginėmis ligomis, cukriniu diabetu, nėščioms bei maitinančioms moterims.

Operacija užtikrina gerą regėjimą visam gyvenimui

Daugeliui svarstančių apie lazerinę akių korekciją kyla klausimas: ar šios procedūros rezultatas yra amžinas ir po jos visa gyvenimą matys ryškiai ir neprireiks akinių? Atsakymas į šį klausimą – teigiamas, mat lazeriniu būdu atstačius regėjimą jis tokiu išlieka nuolat. Tačiau ši operacija nėra visiškas regos grąžinimas, labiau tai akinių ar kontaktinių lęšių pakeitimas operacija.

Po procedūros žmogus paprastai mato taip gerai, kaip iki jos matė nešiodamas akinius ar kontaktinius lęšius. Be to, operacijos rezultatas yra stipriai priklausomas ir nuo trumparegystės, toliaregystės ar astigmatizmo lygio. Taip pat reikėtų suprasti, kad nepriklausomai nuo to, ar žmogaus rega koreguota lazeriu, ar ne, sulaukus 45 – 50 metų akinių skaitymui vis tiek prireiks. Operacijos galimybes bei rezultatą po regėjimo patikrinimo gali numatyti bei jums atskleisti akių gydytojas.

SUPERLESIAI.LT kartu su Medicinos diagnostikos ir gydymo centru kviečia savo klientus pasinaudoti nuolaidomis regos korekcijai ir kitomis oftalmalogijos centro paslaugomis, kurias vienu moderniausių Baltijos šalyse lazeriu atlieka oftalmologai mikrochirurgai med. dr. Paulius Rudalevičius ir Lolita Jotautienė. Kreipkitės į mus ir gaukite vardinius nuolaidų kuponus.

Patikti komentarą

Prisijungti norint komentuoti

Į viršų